Rubin Investments

Rubin Investments

Jacek SOKOŁOWSKI

Jest absolwentem Akademii humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku zarządzanie przedsiębiorstwem – MBA. Pełnił funkcję biegłego sądowego z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, marketingu i reklamy. Posiada ponad 25 letnie doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwami, w restrukturyzacji przedsiębiorstw, w procesach sprzedaży spółek prawa handlowego, sukcesji, przekształcaniu JDG w spółki prawa handlowego. Kluczowe funkcje w zarządach spółek pełni od 1995 roku. Posiada doświadczenie w kierowaniu i restrukturyzacji  placówek  służby zdrowia. Ukończył szereg kursów z dziedziny zarządzania, audytu oraz finansów. Uczestniczył w organizacji Forum Ekonomicznego w Krynicy. Specjalizuje się w zarządzaniu, restrukturyzacji przedsiębiorstw, analizie kosztów i procesów zarządczych w przedsiębiorstwie, w komunikacji kryzysowej, w przygotowaniu i procesie realizacji sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Pracował dla największych polskich przedsiębiorstw (Grupa Centrostal Bydgoszcz S.A. PELION S.A. Instytutu Badawczo-Rozwojowego Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego Sp. z o.o.) oraz firm rodzinnych. Obecnie jest prezesem zarządu Kancelarii Gospodarczej Rubin Investments Sp.z o.o. oraz prezesem zarządu Instytutu Prawa i Rozwoju Gospodarczego. Jest wykładowcą w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku na studiach podyplomowych MBA.

Restrukturyzacja przedsiębiorstwa:

Specjalizacja:

  • Audyt zewnętrzny – plan restrukturyzacji
  • Restrukturyzacja zobowiązań w tym negocjacje z instytucjami finansowymi.
  • Przygotowanie nowej perspektywy rozwoju firmy określenie jej obecnego miejsca i wskazaniu kierunków rozwoju oraz sposobów na ich osiągnięcie.
  • Skuteczne pozyskanie finansowania (kredyt bankowy, fundusze z EU, fundusz inwestycyjny).
  • Analiza zatrudnienia, zbudowanie i wdrożenie struktur niezbędnych do realizacji planu rozwoju firmy oraz integracja nowych struktur z resztą firmy.

Doradztwo organizacyjne:

  • Optymalizacja struktury organizacyjnej.
  • Identyfikacja problemów i rozwiązania.
  • Dopasowanie struktury do strategii firmy.
  • Organizacja warsztatów i szkoleń dla uczestników poszczególnych etapów procesu w celu zaprojektowania optymalnych rozwiązań.
  • Wsparcie przy pozyskiwaniu finansowania.

Co nas wyróżnia?

Szybki czas realizacji

Profesjonalna podejście do zadań

Bezpośredni kontakt

W imieniu grupy Lotos S.A. serdecznie serdecznie dziękuję za współpracę przy organizacji uroczystego otwarcia Zakładu Materiałów Hydroizolacyjnych.

Kierowana przez Pana Jacka Sokołowskiego firma zrealizowała szereg materiałów publicystycznych wyemitowanych na antenie TVP.

W imieniu własnym i zaspołu Biura Promocji Polskiego Radia i Jedynki Polskiego Radia serdecznie dziękujemy Panu Jackowi Sokołowskiemu za wspaniały osobisty wkład w trasę koncertową “Lato z Radiem”.

Pan Jacek Sokołowski współpracował z nami podczas organizacji Gali Laureatów i wyróżnionych w hotelu Sofitel Victoria.